poniedziałek, 6 kwietnia 2015

Przepis na domowy krem (wzbogacamy bazę kremową)Witam Was poświątecznie! 

Dzisiaj przybywam z przepisem na wzbogacenie bazy kremowej i przygotowania w ten sposób bogatego i odżywczego kremu szytego na miarę indywidualnych potrzeb. Wystarczy mieć jakiś zwykły krem nawilżający (najlepiej lekki krem, który dobrze się wchłania) oraz kilka naturalnych składników aktywnych, którymi wzbogacimy naszą bazę kremową. 

Do naszej bazy kremowej możemy dodać składniki czynne, które są odpowiednie dla naszej skóry. Tu wybór jest ogromny. Do najpopularniejszych należą ekstrakty roślinne, glinki, witaminy (A, E, C), żel hialuronowy, mocznik czy kolagen. Zanim zamówimy sobie produkty, na podstawie których będziemy przygotowywać kremy, najlepiej wcześniej zastanowić się, jaką rolę ma spełniać nasz kosmetyk. Czy ma tylko nawilżać, czy też pomóc zwalczyć nasze problemy skórne np. nadmierną produkcję sebum, wypryski, pękające naczynka krwionośne i związany z tym rumień, przebarwienia ect. Po tej analizie proponuję poszukać informacji, które naturalne składniki aktywne posiadają takie właściwości, które pomogą nam poprawić naszą cerę. Na stronach sklepów internetowych z produktami aktywnymi umieszczone są zawsze opisy właściwości każdego składnika.

Sposób przygotowania:

Do czystego i wyparzonego wcześniej wrzątkiem pojemniczka przekładamy kilkadziesiąt gram kemu (według naszego uznania). Następnie dodajemy wybrane przez nas składniki, pamiętając, żeby wybierać raczej składniki o stałej konsystencji, aby nasz krem nie rozwarstwiał się. Zrezygnujmy z ziołowych wywarów na rzecz np. ekstraktów roślinnych w proszku. Ja zdecydowałam się na glinkę żółtą oraz żel hialuronowy. Dodałam łącznie 2 łyżeczki wszystkich dodatkowych składników na 50 g kremu. Całość mieszamy czystą wyparzoną łyżeczką i gotowe!

Dlaczego taki krem jest lepszy?


Polecam taki sposób przygotowywania swoich kremów, ponieważ kremy proponowane przez masowych producentów kosmetycznych zawierają tylko śladowe ilości naturalnych i dobroczynnych składników aktywnych. Ja osobiście wzbogacam prawie każdy krem, który kupuję przynajmniej o witaminę A lub E, którą możemy nabyć chociażby w aptece. Dzięki temu już od dawna moja skóra twarzy jest dużo korzystniejsza, nić wcześniej. Różnica jest naprawdę znaczna. Mam nadzieję, że ten post będzie dla Was przydatny. 

Zachęcam Was do kręcenia własnych kremów! :)1 komentarz: